... najlepšia voľba v realitách

Alfa Reality - realitná kancelária

spokojný klient silvia
spokojný klient silvia
spokojný klient pavol
spokojný klient pavol
spokojný klient silvia 1
spokojný klient silvia 1
spokojný klient pavol 1
spokojný klient pavol 1
Vyhľadávanie ()

Predávať a kupovať cez realitnú kanceláriu

 

Možno si myslíte, že na realitku vynaložíte peniaze, ktoré by ste mohli využiť iným spôsobom a všetko zvládnete sami. Pravda je ale taká, že realitná kancelária vám veľa krát môže naozaj pomôcť. Predaj a kúpa nehnuteľnosti je proces, v ktorom sa môže vyskytnúť niekoľko zbytočných „komplikácií“. Napríklad už len vtedy ak sa nevyznáte v právnych veciach. Pokiaľ by ste ale hľadali realitku hlavne z právnych dôvodov, tak sa zamerajte na takú, ktorá aj reálne ponúka zabezpečenie právnych služieb.

Najdôležitejšie kritéria, ktorých sa treba držať sú jednoznačne referencie kancelárie. Určite by ste mali osobne navštíviť konkrétnu kanceláriu v ich priestoroch, ale s určitosťou sa vyhnúť takým, ktoré sa skrývajú za súkromnú inzerciu. Musíte byť dopredu oboznámení akou formou bude prebiehať predaj a čo všetko bude zahrnuté do provízie realitnej kancelárie. Správna a profesionálna kancelária s vami podpíše zmluvu o Sprostredkovaní predaja/ prenájmu nehnuteľnosti, a to aj napriek skutočnosti, že nie všetci klienti majú záujem o takýto druh spolupráce. Je to spôsobené tým, že niektoré realitky ani zmluvy klientom neponúkajú a nábor ukončia tým, že sa ozvú, ak budú mať záujemcu. Ak aj nemáte s realitnou kanceláriou exkluzívnu zmluvu to nič nemení na skutočnosti, že aj vy by ste mali mať v rukách doklad, na základe ktorého konkrétna realitná kancelária ponúka vašu nehnuteľnosť na rôznych weboch.

Profesionálna RK by  pre vás mala zabezpečiť vždy obchod od „A po Z“. V cene provízie by ste mali mať zahrnuté poplatky za propagáciu nehnuteľnosti, právne služby – vypracovanie kúpnej zmluvy, návrhu na vklad vlastníckeho práva do katastra nehnuteľnosti, základný správny poplatok, poplatky za podpisi predávajúcich u notára /s výnimkou poplatkov za notársku úschovu/. Rovnako by vám mala vedieť zabezpečiť v prípade potreby vypracovanie znaleckého posudku, resp. aj vybavenie hypotekárneho úveru pre kupujúceho.

Určite je výhodnejšie pre predávajúceho uzavretie exkluzívnej zmluvy s vybranou  RK a to z viacerých dôvodov, napr. ak majiteľ inzeruje nehnuteľnosť cez viaceré RK, potencionálny záujemca ju nájde s rôznymi cenami, popisom, s inými fotkami a v konečnom dôsledku bude vaša nehnuteľnosť budiť dojem, že je nepredajná.

 

Sledujte nás a pripojte sa k nám ...

Novinky

30.10.2018 - Odovzdanie ďalšieho domu novému majiteľovi

Dnešné odovzdávanie ďalšieho domu jeho novému majiteľovi :) Sme vďační, že sa podieľame na...

viac >

28.09.2018 - najnovšia referencia spokojného klienta

"Ďakujeme pánovi Kakašovi a jeho manželke,za jeho veľkú profesionalitu, trpezlivosť,...

viac >

26.06.2018 - najnovšia referencia spokojného klienta

Ďakujem realitnej kancelárii Alfa Reality SK za poskytnutie profesionálnej služby, čo sa týka...

viac >

19.06.2018 - najnovšia referencia spokojného klienta

Nemám žiadne námietky a som veľmi spokojná s vašimi službami. Veľká ústretovosť, priateľstvo a...

viac >
Pošlite nám vaše info