... najlepšia voľba v realitách

Alfa Reality - realitná kancelária

Reality vs dane 2020
Vyhľadávanie ()

Predávať a kupovať cez realitnú kanceláriu

 

Možno si myslíte, že na realitku vynaložíte peniaze, ktoré by ste mohli využiť iným spôsobom a všetko zvládnete sami. Pravda je ale taká, že realitná kancelária vám veľa krát môže naozaj pomôcť. Predaj a kúpa nehnuteľnosti je proces, v ktorom sa môže vyskytnúť niekoľko zbytočných „komplikácií“. Napríklad už len vtedy ak sa nevyznáte v právnych veciach. Pokiaľ by ste ale hľadali realitku hlavne z právnych dôvodov, tak sa zamerajte na takú, ktorá aj reálne ponúka zabezpečenie právnych služieb.

Najdôležitejšie kritéria, ktorých sa treba držať sú jednoznačne referencie kancelárie. Určite by ste mali osobne navštíviť konkrétnu kanceláriu v ich priestoroch, ale s určitosťou sa vyhnúť takým, ktoré sa skrývajú za súkromnú inzerciu. Musíte byť dopredu oboznámení akou formou bude prebiehať predaj a čo všetko bude zahrnuté do provízie realitnej kancelárie. Správna a profesionálna kancelária s vami podpíše zmluvu o Sprostredkovaní predaja/ prenájmu nehnuteľnosti, a to aj napriek skutočnosti, že nie všetci klienti majú záujem o takýto druh spolupráce. Je to spôsobené tým, že niektoré realitky ani zmluvy klientom neponúkajú a nábor ukončia tým, že sa ozvú, ak budú mať záujemcu. Ak aj nemáte s realitnou kanceláriou exkluzívnu zmluvu to nič nemení na skutočnosti, že aj vy by ste mali mať v rukách doklad, na základe ktorého konkrétna realitná kancelária ponúka vašu nehnuteľnosť na rôznych weboch.

Profesionálna RK by  pre vás mala zabezpečiť vždy obchod od „A po Z“. V cene provízie by ste mali mať zahrnuté poplatky za propagáciu nehnuteľnosti, právne služby – vypracovanie kúpnej zmluvy, návrhu na vklad vlastníckeho práva do katastra nehnuteľnosti, základný správny poplatok, poplatky za podpisi predávajúcich u notára /s výnimkou poplatkov za notársku úschovu/. Rovnako by vám mala vedieť zabezpečiť v prípade potreby vypracovanie znaleckého posudku, resp. aj vybavenie hypotekárneho úveru pre kupujúceho.

Určite je výhodnejšie pre predávajúceho uzavretie exkluzívnej zmluvy s vybranou  RK a to z viacerých dôvodov, napr. ak majiteľ inzeruje nehnuteľnosť cez viaceré RK, potencionálny záujemca ju nájde s rôznymi cenami, popisom, s inými fotkami a v konečnom dôsledku bude vaša nehnuteľnosť budiť dojem, že je nepredajná.

 

Sledujte nás a pripojte sa k nám ...

Novinky

23.05.2019 - Najnovšia referencia spokojného klienta

"S predajom nášho domu aj s celou dokumentáciou ohľadom kúpy sme boli maximálne spokojní....

viac >

30.04.2019 - Robí nám radosť robiť radosť

Nového majiteľa sme opäť našli v rýchlom termíne a pôvodným majiteľom sme zase vyhoveli novým...

viac >

19.04.2019 - Ďalšie domy odovzdané novým majiteľom

Dnes opäť odovzdané dva domčeky novým majiteľom :) Ďakujeme za dôveru a prajeme krásne prežitie...

viac >

20.03.2019 - Ucelený ranč s ubytovaním v katastri Kľačno

Ranč sa nachádza nad obcou Kľačno v okrese Prievidza, v oblasti Hornonitrianskej kotliny odkiaľ...

viac >
Pošlite nám vaše info