... najlepšia voľba v realitách

Alfa Reality - realitná kancelária

spokojný klient silvia
spokojný klient silvia
spokojný klient pavol
spokojný klient pavol
spokojný klient silvia 1
spokojný klient silvia 1
spokojný klient pavol 1
spokojný klient pavol 1
Vyhľadávanie ()

Provízia realitnej kancelárie

 

Výška sprostredkovateľskej provízie sa nedá presne určiť, zväčša závisí od dohody. Provízia RK (ďalej realitná kancelária) môže byť buď fixná /vo väčšine prípadov/, alebo sa môžete dohodnúť s RK na percentuálne odmene. Spravidla sa pohybuje od troch do piatich percent z predajnej ceny nehnuteľnosti. Stáva sa, že pri nehnuteľnostiach, ktoré sú drahšie je provízia nižšia, ale naopak pokiaľ je predajná cena nehnuteľnosti veľmi nízka môže provízia dosahovať aj viac ako desať percent. Treba si uvedomiť, že províziu pre RK platí ten, kto si služby RK objednal /vo väčšine prípadov je to predávajúci/.

V prípade, že nezvažujete výber jednej RK /výhradná zmluva/, ale naopak zvažujete dve, či tri realitky, tak jednoznačne odporúčame prezistiť aké konkrétne služby a poplatky sú zahrnuté v ich provízii, nakoľko táto skutočnosť sa môže podstatne líšiť.  Spravidla by malo byť v provízii RK zahrnutá obhliadka nehnuteľnosti, určenie predajnej ceny /trhovej/, preverenie nehnuteľnosti, vypracovanie ponuky, marketing – internet, letáky, obhliadky s potencionálnymi záujemcami o kúpu a v neposlednom rade kompletný právny servis potrebný k prevodu nehnuteľnosti. Tie lepšie realitné kancelárie by mali dokázať v prípade potreby záujemcovi o kúpu aj zabezpečiť znalecký posudok cez ich firemných znalcov akceptovateľných pre banky. V neposlednom rade by kvalitná realitka mala zabezpečiť vybavenie hypotekárneho úveru pre záujemcu o kúpu.

Realitná kancelária by mala zo svojej provízie hradiť notárske poplatky /overovanie podpisov/, správny poplatok, ale dôležitá je skutočnosť, že RK nie je povinná hradiť poplatok pri záložných zmluvách pre banku. Tieto všetky služby a poplatky, ktoré za Vás uhradí realitná kancelária, je najlepšie dohodnúť si s danou RK pri podpise sprostredkovateľskej zmluvy, aby ste predišli nedorozumeniam pri predaji Vášej nehnuteľnosti. Provízia je odmena za vykonanú prácu realitnej kancelárie a preto má nárok na túto odmenu až po ukončení celého obchodného prípadu.

 

Sledujte nás a pripojte sa k nám ...

Novinky

30.10.2018 - Odovzdanie ďalšieho domu novému majiteľovi

Dnešné odovzdávanie ďalšieho domu jeho novému majiteľovi :) Sme vďační, že sa podieľame na...

viac >

28.09.2018 - najnovšia referencia spokojného klienta

"Ďakujeme pánovi Kakašovi a jeho manželke,za jeho veľkú profesionalitu, trpezlivosť,...

viac >

26.06.2018 - najnovšia referencia spokojného klienta

Ďakujem realitnej kancelárii Alfa Reality SK za poskytnutie profesionálnej služby, čo sa týka...

viac >

19.06.2018 - najnovšia referencia spokojného klienta

Nemám žiadne námietky a som veľmi spokojná s vašimi službami. Veľká ústretovosť, priateľstvo a...

viac >
Pošlite nám vaše info